Starbucks ile Kahve Sohbeti - Tadım Aktivitesi
26 Mayıs 2016 07:54

Akademik Danışmanlığını Arş. Gör. Dr. Murat KIZANLIKLI'nın, Başkanlığını ise Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü öğrencimiz Ecem ŞAHİN'in yaptığı Kariyer ve Yönetim Topluluğu, 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü fakültemiz ev sahipliğinde Starbucks'ı ağırladı.

Dekanımız Prof. Dr. Azize HASSAN, Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Fügen DURLU ÖZKAYA, Doç. Dr. Ali YAYLI, fakültemiz öğretim elemanları ve öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, hem kahveler yudumlandı, hem de eğlenceli bir zaman geçirildi.

Kahve Otorite Takımı Başkanı Hamide YUMURTACI ve Acity Starbucks Müdür Yardımcısı Tuğba KULUK tarafından katılımcılara; kahvenin tarihi, geçmişten günümüze kadar gelen aşamaları, insanlar için kahvenin yeri ve önemi, farklı kahve kültürlerinin oluşumu, insanların damak tatları, Starbucks'ın kahve çeşidi zenginlikleri, kahvenin ana maddesi olan peaberry'nin nerede üretildiği, Starbucks'ın hangi kahve türünü seçtiği ve tüm insanların damak tadına uygun olan kahvenin nasıl uygulandığı anlatıldı. Kahve kültürü hakkındaki bilgilerini bizimle paylaşan Hamide YUMURTACI, öğrencilere sorular sordu ve merak edilen soruları yanıtladı.

Dekanımız Prof. Dr. Azize HASSAN'ın katılımcılara teşekkür belgelerini takdim etmesi ile etkinlik sona ermiştir.